Uzależnienie od Alkoholu – „Choroba zaprzeczeń”

Często osoba chora i jej najbliżsi długo zaprzeczają i wypierają ze świadomości fakt utraty kontroli nad piciem alkoholu. Niezmiernie trudno uchwycić moment, gdy picie przestaje być bezpieczne. Stopniowo, wraz z rozwojem choroby alkoholowej zaczynają się pojawiać nowe okazje i kolejne uzasadnienia dla spożywania alkoholu.

Do niepokojących objawów tego uzależnienia należą: picie w samotności, poszukiwanie okazji sięgnięcia po alkohol, picie większej ilości alkoholu niż to było w planie, reagowanie agresją na wszelkie uwagi dotyczące picia, spożywanie alkoholu mimo jego ewidentnej szkodliwości i przeciwwskazań zdrowotnych.

Podstawową metodą leczenia uzależnienia od alkoholu jest psychoterapia – terapia uzależnień. Celem spotkań jest zdobycie wiedzy dotyczącej uzależnienia oraz wytworzenie u pacjenta umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami w sytuacjach, które zwykle prowadzą do sięgania po alkohol.

Jeśli podejrzewasz, że u Ciebie lub osoby Ci bliskiej występuje problem z alkoholem umów się na wizytę w RK MEDICA Centrum Medyczne. Zrobimy wszystko żeby Ci pomóc.

Konsultacje przeprowadzają:
Lekarz Izabela Kołomańska – psychiatra – umów się na wizytę
Lekarz Natalia Gołębiowska – psychiatra – umów się na wizytę
Karolina Keppen – psycholog – umów się na wizytę