Medycyna Estetyczna Gdynia

 
Medycyna estetyczna w centrum Gdyni, wolne terminy bez kolejek – umów online lub zadzwoń! Sprawdzeni i polecani lekarze medycyny estetycznej.
Konsultacje przeprowadzają:
Paulina Daniluk-Marsy - ZnanyLekarz.pl
lek. Paulina Daniluk-Marsy – medycyna estetyczna – umów się na wizytę
 

Medycyna estetyczna w ostatnich latach stała się potężnym sojusznikiem w walce z oznakami starzenia się skóry. Ta dynamicznie rozwijająca się dziedzina oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych zabiegów, które skutecznie redukują zmarszczki i poprawiają ogólny wygląd skóry. Współczesne techniki medycyny estetycznej pozwalają na nieinwazyjne lub małoinwazyjne procedury, które dają widoczne efekty bez konieczności poddawania się skomplikowanym operacjom chirurgicznym.

Zalecenia przedzabiegowe:

  • Na konsultację i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej należy przychodzić bez makijażu.

 

Przed zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zaleca się:

  • ograniczenie lub zaprzestanie palenia tytoniu (w tym elektronicznych)
  • powstrzymanie od spożywania alkoholu na minimum 2 doby przed zabiegiem
  • rezygnację na minimum tydzień z leków zaburzających krzepliwość krwi (antykoagulantów)
  • nie korzystać z basenów, sauny, solarium na dwie doby przed zabiegiem
  • osobom z dużą skłonnością do opryszczki (cierpiących na tę przypadłość kilka razy do roku) na tydzień przed planowanym zabiegiem i tydzień po powinny zażywać lek heviran w tabletkach
  • od dnia zapisania się na zabieg wypijamy 2l wody dziennie – bardzo ważne, aby tego przestrzegać 
  • niegolenie pach 48 h przez zabiegiem na nadpotliwość pach
  • niefarbowanie włosów 2 tyg przed mezoterapią skóry głowy
  • WAŻNE – NA ZABIEG NIGDY NIE PRZYCHODZIMY NA CZCZO, ZAWSZE PO POSIŁKU

Toksyna botulinowa – przeciwwskazania 

 

Do przeciwwskazań zabiegów wygładzania zmarszczek produktami zawierającymi neurotoksynę botulinową typu A należą: 

  • alergia/nietolerancja toksyny botulinowej typu Alub którykolwiek ze składników preparatu (występuje niezwykle rzadko); uczulenie na albuminę (to białko występujące w niektórych preparatach z botuliną); nadwrażliwość / uczulenie na białko jaja kurzego – w niektórych preparatach nośnikiem jest białko jaja kurzego
  • leczenie antybiotykamiaminoglikozydowymi (streptomycyna, gentamycyna, neomycyna) – mogą współdziałać z toksyną i tym samym zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
  • zaburzenia krzepnięcia krwii leki rozrzedzające krew (także aspiryna) – zwiększają prawdopodobieństwo powstania siniaków w miejscach iniekcji igłą
  • leki na spastyczność (leki rozkurczowe)
  • przyjmowanie inkomycyny, tetracycliny
  • choroby nowotworowe
  • choroby płytki nerwowo-mięśniowej i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • zespół Lamberta-Eatona, schorzenie neurologiczne miastenia gravis
  • przewlekłechoroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów) i układu sercowo-naczyniowego
  • choroby ALS (stwardnienie zanikowe boczne) i Alzheimer
  • rozległe i głębokieuszkodzenia skóry
  • aktywnainfekcja skórna w miejscu podania preparatu, czynna opryszczka
  • grypa, przeziębienie czy ogólnie pogorszony stan zdrowia
  • ciąża i karmienie piersią

 

Czy zabieg toksyną botulinową jest bezpieczny dla zdrowia?

Gdy stosuje się kontrolowaną dawkę neurotoksyny, substancja ta nie jest szkodliwa dla zdrowia, jednak istnieje kilka czynników, które mogą przesądzić o bezpieczeństwie zabiegu wygładzania zmarszczek.

Czy zabieg z użyciem botoxu boli?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest podawany za pomocą bardzo cienkiej igły, co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub mrowienie.

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty toksyny botulinowej?

Efekty toksyny botulinowej zaczynają być widoczne zwykle po kilku dniach od zabiegu, osiągając pełny efekt po około 2 tygodniach. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy.

Czy botox może być uznawany jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa?

Tak, regularne zabiegi toksyny botulinowej mogą pomóc w zapobieganiu powstawaniu nowych zmarszczek oraz w utrzymaniu gładkiej skóry na dłużej.

Inne zabiegi chirurgii plastycznej

Ostrzykiwania toksyną botulinową nie powinno wykonywać się u pacjentów, którzy wcześniej poddali się operacyjnym zabiegom chirurgicznym korekty twarzy lub powiek. Zabiegu nie wykonuje się także w przypadku nadmiernej ilości skóry w okolicach podania toksyny (na czole, powiekach).

Toksyna botulinowa a ciąża i karmienie piersią

Chociaż brak dowodów na szkodliwe działanie botuliny na płód, toksyny nie wstrzykuje się kobietom w ciąży, podczas laktacji i karmienia piersią.

Niewskazane są również zabiegi toksyną botulinową w trakcie menstruacji (okresu). Zmniejszona tolerancja na ból może uczynić zabieg znacznie bardziej nieprzyjemnym, dlatego warto zaczekać te kilka dni. 

Botulina a leki

Zabiegów botuliną nie wolno łączyć z niektórymi lekami przyjmowanymi doustnie, dlatego podczas wywiadu lekarskiego specjalista medycyny estetycznej ustala ewentualne korelacje między przyjmowanymi przez nas farmaceutykami a lekami, które uniemożliwiają bezpieczną aplikację produktu. Na 7-10 dni przed podaniem preparatu należy zaprzestać przyjmowania następujących ziół i leków: dziurawiec, żeń-szeń, ginkgo biloba, witamina E, multiwitamina, leki przeciwzapalne, aspiryna. Może zdarzyć się ze BOTOX zadziała krócej lub słabiej jeżeli: przyjmujesz leki na nadciśnienie, niektóre antybiotyki, witaminy z grupy „B”, leki odbudowujące połączenia neuronowe. Ponadto jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, korzystasz z sauny lub solarium czy też siłowni efekt może być słabszy lub krócej trwać. 

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny i małoinwazyjny, dlatego nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj pacjent może natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Niekiedy może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu botoksem pojawia się siniak, który goi się w ciągu kilku dni.

 

Bardzo ważne po zabiegu z użyciem botoxu – czego nie wolno robić po zabiegu botox

  • Nie nachylaj się przez około 5 – 6 godzin
  • Kontroluj korzystanie ze swojego smartfona, aby głowa była w pozycji pionowej
  • Czytając tekst pisany również kontroluj pion głowy 
  • Nie dotykaj ani nie masuj miejsc iniekcji 
  • Nie korzystaj z masaży przez 2 tygodnie
  • Nie korzystaj z sauny przez 2 tygodnie
  • Nie korzystaj z solarium przez 2 tygodnie
  • Nie pij alkoholu przez 2 dni
  • Nie wykonuj ćwiczeń fizycznych przez ok 7 dni

Przedawkowanie toksyny botulinowej stwarza realne zagrożenie dla zdrowia, dlatego należy zawsze bezwzględnie stosować się do zaleceń specjalisty medycyny estetycznej.

Do kwestii przeciwwskazań do zabiegu botuliną należy podejść poważnie i poinformować lekarza o wcześniejszych zabiegach chirurgicznych jak i obecnie przyjmowanych lekach.

 

Dr Cyj Hair Filler – leczenie i kuracja wypadania włosów

 

Czym jest zabieg Dr Cyj?

Dr Cyj Hair Filler to peptydowa terapia włosów. Preparat stosowany w tej kuracji zawiera 7 rewolucyjnych, opatentowanych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. 

Minimalne dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów. 

Jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu preparat utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Wskazania do zabiegu przeciw wypadaniu włosów Dr Cyj

Zabieg przeciw wypadaniu włosów Dr Cyj Hair Filler przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego jak i tego spowodowanego stresem , złą dietą czy częstym farbowaniem.
Jeżeli chcesz powstrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrastanie, pogrubić i zagęścić włosy, to może być zabieg dla Ciebie. Decyzję ułatwi konsultacja lekarska, która poprzedza każdą terapię.

Efekty zabiegu Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler jest to jedyny preparat stosowany w zabiegach mezoterapii skóry głowy z zawartością siedmiu opatentowanych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Zabieg ten jest z powodzeniem stosowany u osób mających problem z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem. 

Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. 

Bardzo małe dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów.

Kompleksowe połączenie dwóch składników stymuluje mikrokrążenie skóry głowy i odżywia osłabione mieszki włosowe, dzięki czemu dochodzi do przyspieszenia wzrostu włosów i zatrzymania ich wypadania.

Jak wygląda zabieg Dr Cyj Hair Filler?

Preparat podawany jest metodą iniekcji, cieniutką igłą z ampułko-strzykawki. Kuracja Dr Cyj Hair Filler jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, jednak u pacjentów wrażliwych na ból można zastosować chłodzenie kontaktowe.

Czas trwania zabiegu. Długość terapii leczenia wypadania włosów

Zabieg wypadania włosów trwa ok. 30 min. Zaleca się aby procedura była powtarzana w serii 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Cała terapia trwa 2 miesiące. Dla podtrzymania efektu warto wykonać zabieg przypominający po 6 miesiącach. Efekt utrzymuje się ok 4-8 miesięcy. Po tym okresie, terapię należy powtórzyć.

Czas utrzymywania się efektów po leczeniu i kuracji wypadania włosów

Pierwsze widoczne oraz trwałe efekty powinny być zauważalne są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów. Obserwujemy przede wszystkim zahamowanie wypadania włosów. Dzieje się tak poprzez działanie na poziomie genów i DNA. Zostają pobudzone do wzrostu nowe włosy. 

Okres rekonwalescencji po zabiegu Dr Cyj Hair Filler

Zabieg terapii leczenia wypadania włosów pozwala od razu powrócić do normalnej aktywności. Nie ma skutków ubocznych. Jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też nieznaczne swędzenie. Te niedogodności znikną jednak w przeciągu 1 doby od zabiegu. Przez 2-3 dni po procedurze nie należy stosować mocnych środków do stylizacji skóry głowy. Po zabiegu przez około 2 tygodnie nie można również farbować włosów.

 

Przeciwwskazania do kuracji przeciw wypadaniu włosów

Terapia leczenia wypadania włosów kuracją Dr Cyj Hair Filler jest bezpieczna, nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak w przypadku poniższych czynników, nie może być stosowana:

  • choroba nowotworowa
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby reumatologiczne
  • stany zapalne okolicy owłosionej skóry głowy
  • otwarte rany okolicy owłosionej skóry
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych
  • terapia sterydowa
  • powtarzające się anginy
  • zapalenie wsierdzia
  • ciąża i okres karmienia piersią
  •  

STYMULACJA TKANKOWA

  • PROFHILO

Aby przywrócić skórze elastyczność i na nowo nadać twarzy właściwy owal, powstał innowacyjny produkt –  kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego – nowa formuła, która odżywia komórki skórne i na długo przywraca utracony kontur, profil i jędrność twarzy.

Skład

To unikalny i jedyny produkt na rynku, ponieważ jego opatentowana technologia gwarantuje 64mg kwasu hialuronowego w jednej dawce.

Zabieg wykonywany jest w serii 2 zabiegów wykonywanych co miesiąc.

Widoczne efekty utrzymują się najczęściej do około 1 roku. Oczywiście czas utrzymywania się efektów zależy od jakości skóry, wieku pacjenta, ilości wykonanych zabiegów i trybu życia. Dlatego pacjenci, którzy lubią wykonywać ten zabieg, zgłaszają się na wizytę kontrolną po 6 miesiącach. W rezultacie wykonują zabieg przypominający lub nową serię,

W celu dodatkowego wzmocnienia efektu należy wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

Technika wstrzykiwania

Dla maksymalnego komfortu zabieg wymaga nakłuć jedynie w 5 punktach na stronę. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż taki zabieg nie pozostawia praktycznie żadnych śladów i w konsekwencji można go wykonać w zasadzie w każdej chwili, bez wpływu na życie zawodowe i prywatne pacjenta.

Szybkie efekty

Rezultaty widać już po 2 sesjach. Technika wstrzykiwania to techniką BAP (Beauty Aesthetic Points) to pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Dlatego zabieg jest chętnie wybierany przez osoby nie mające czasu na rekonwalescencję.

EFEKTY

  • neutralizuje „chomiczki”
  • przywraca utracony kontur
  • przywraca utracony profil
  • neutralizuje zwiotczenie skóry
  • wygładza zmarszczki
  • wysmukla rysy twarzy
  • nadaje sprężystość
  • nadaje biorewolumetrię
  • napina skórę

WSKAZANIA

  • Utracony owal twarzy i opadnięte policzki („chomiki”)
  • Zmarszczki pionowe i poziome twarzy
  • Utracona objętość i zwiotczenie skóry
  • Brak napięcia i elastyczności skóry
  • Poprawa wyglądu skóry twarzy

PRZECIWWSKAZANIA

  • Zabiegi stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
  • Alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych i znieczulających
  • Niewyrównana cukrzyca
  • Choroby autoimmunologiczne
  • NUCLEOFILL

Innowacyjny zabieg rewitalizujący i anty-aging. Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i oznaki starzenia oraz pozbawioną blasku, szarą, suchą skórę.  ​

 

POLINUKLEOTYDY to innowacyjny produkt do głębokiej regeneracji skóry, wywołujący 3 kluczowe efekty:

  • Lifting
  • Działanie antyoksydacyjne
  • Nawilżenie

 

Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu.

Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.

W wyniku działania produktu skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna, przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.

EFEKTY

  • Poprawa napięcia skóry
  • Lifting
  • Poprawa owalu
  • Poprawa nawilżenia
  • Redukcja drobnych zmarszczek

Produkt daje wyraźy i natruralny efekt bez przerysowania rysów twarzy. To synonim innowacyjnej biotechnologii w służbie medycyny estetycznej i anti-agingu.

Zabieg wykonywany jest w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Dla ciągłego utrzymywania efektu, dawkę przypominającą podajemy co 4-6 miesięcy.

PRZEBIEG ZABIEGU

W zależności od stanu skóry, wybiera się preparat w ODPOWIEDNIEJ dawce – Medium lub Strong.

Produkt podaje się w technice BAP (Beauty Aesthetic Points) to pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Dlatego zabieg jest chętnie wybierany przez osoby nie mające czasu na rekonwalescencję. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż taki zabieg nie pozostawia praktycznie żadnych śladów i w konsekwencji można go wykonać w zasadzie w każdej chwili, bez wpływu na życie zawodowe i prywatne pacjenta.

WSKAZANIA

  • objawy fotostarzenia i fotouszkodzeń
  • utrata sprężystości, wiotkość skóry
  • skóra wymagający rewitalizacji, odwodniona, niedotleniona, szara
  • skóra z objawami starzenia, utraty owalu twarzy
  • skóra narażona na stres oksydacyjny

To idealny zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie kształtu owalu twarzy, utratę napięcia i nawilżenia skóry. Ze względu na dużą różnorodność protokołów zabiegowych, leczenie można wykonać u każdego pacjenta niezależnie od wieku oraz rodzaju skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

  • choroby nowotworowe
  • ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • opryszczka i inne infekcje wirusowe
  • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
  • stany zapalne skóry
  • Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym.

 

  • TROPOKOLAGEN POD OCZY

Tropokolagen to naturalny składnik ludzkiej skóry, odpowiedzialny za jej elastyczność i młodzieńczy wygląd. W procesie starzenia poziom kolagenu w skórze maleje, prowadząc do jej wiotczenia oraz formowania się cieni i worków pod oczami. Ma on formę potrójnej helisy i przedostaje się do macierzy zewnątrzkomórkowej na skutek naturalnego procesu neosyntezy z udziałem fibroblastów. Ze względu na utworzenie biorusztowania w postaci przestrzennej siatki, tropokolagen typu I poprawia sprężystość oraz integralność tkanek. Zabieg redukcji cieni i worków pod oczami na bazie tropokolagenu stymuluje odnowę skóry, poprawia jej strukturę i nawodnienie. 

Tropokolagen pod oczy jest stosowany przede wszystkim wtedy, gdy skórę w tym obszarze zaczynają dotykać pierwsze oznaki starzenia. Ze względu na stosunkowo dużą aktywność mimiczną i płytkie unaczynienie, skóra pod oczami wykazuje wrażliwość oraz podatność na szybkie powstawanie zmarszczek. Niewielka grubość skóry wokół oczu sprawia, że zawiera ona stosunkowo mało kolagenu, elastyny i gruczołów łojowych. Procesy starzenia w tej strefie mogą przez to przebiegać szybko, co wynika również z jej podatności na obrzęki, podrażnienia czy reakcje alergiczne. Wiele osób sięga wówczas po produkty opóźniające proces starzenia. 

 

Rekomendowana jest seria ok 4-10 zabiegów co 2 tygodnie. Dla ciągłego utrzymywania efektu, dawkę przypominającą podajemy co 4-6 miesięcy.

 

Sam zabieg jest krótki i mało inwazyjny, a pacjent może wrócić do normalnej aktywności niemal od razu po jego zakończeniu.

Spodziewane efekty

Redukcja cieni i worków pod oczami za pomocą tropokolagenu to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy pragną odzyskać młodzieńczy wygląd okolicy oka. Po zabiegu można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry w okolicy oczu. Cienie stają się mniej widoczne, a skóra zyskuje jędrność i świeży wygląd. Efekty utrzymują się zazwyczaj od kilku miesięcy do roku, w zależności od indywidualnych cech organizmu. Regularne powtarzanie zabiegu może przynieść długotrwałe i zadowalające rezultaty.

W S K A Z A N I A

  • Stałe cienie pod oczami
  • Wyraźne worki pod oczami
  • Skóra utraciwszy swoją jędrność i elastyczność w okolicach oczu
  • Starzenie się skóry w okolicy oczu

P R Z E C I W S K A Z A N I A

 

  • choroby nowotworowe
  • ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • opryszczka i inne infekcje wirusowe
  • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
  • stany zapalne skóry
  • uczulenie na kolagen lub inne składniki preparatu
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne

Zalecenia pozabiegowe

 

  • pamiętaj zawsze o zaleceniach pozabiegowych – nie ignoruj, a jak masz wątpliwości zapytaj!
  • bezpośrednio po zabiegu unikaj aplikacji na skórę preparatów kosmetycznych – w tym podkładu/pudru!
  • zrezygnuj przez okres 7 dni z basenu, sauny, solarium, kąpieli morskich 
  • pacjenci z cienką, pergaminową skórą i dużą tendencją do siniaczenia około 7 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu mogą przyjmować Rutinoscorbin lub Diosminex lub Cyclo3fort w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia siniaków 
  • przez 48 godzin przed i po zabiegu unikaj intensywnych ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu, a przez 14 dni bardzo intensywnego wysiłku wiążącego się z dużym poceniem 
  • używaj preparatów pozabiegowych wyłącznie zgodnie z zaleceniami
  • powierzchnię zabiegową myj czystą wodą/ wodą termalną ewentualnie delikatnym żelem do mycia twarzy 
  • nie stosuj kosmetyków na obszar zabiegowy typu balsam, oliwka
  • delikatnie osuszaj skórę – nie trzyj miejsc poddanych zabiegowi!
  • nie trzyj, nie wykonuj dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych na daną partię ciała np. peelingów
  • unikaj stosowania dodatkowych preparatów pielęgnacyjnych, w szczególności nowych, których jeszcze nie używałaś 
  • nie nakładaj makijażu na okolicę poddawaną zabiegowi (do 24 godzin po zabiegu)
  • W zależności od wykonywanego zabiegu przez okres 14-30 dni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania. 
  • Skórę powinnaś chronić stosując krem z filtrem SPF 50 nakładany do około 2 h w odpowiedniej ilości 
  • nawilżaj skórę
  • spożywaj wodę (2-3 l dziennie)
  • nie spożywaj alkoholu do 48 h przed i po zabiegu
  • w przypadku laseroterapii stosuj kosmetyki zalecone, łagodzące np. kremy pozabiegowe farmaceutyczne (przed nałożeniem nowej warstwy należy zmyć wodą poprzednio nałożoną)
  • nie stosuj kosmetyków na obszar zabiegowy poiniekcyjny typu balsam
  • bezpośrednio po zabiegu używać czystych ręczników, pościeli, bielizny nocnej
  • bezpośrednio po zabiegu nie przytulaj się do zwierząt domowych  i nie całuj innych ludzi i zwierząt
  • delikatnie osuszaj skórę, nie trzyj, nie zdrapuj strupków, nie zrywaj skórek odstających po intensywnych peelingach złuszczających 
  • nie wykonuj dodatkowych zabiegów na daną partię ciała w ciągu miniumum 14 dni po zabiegu (lub wg zaleceń więcej)

 

W przypadku wystąpienia obrzęku:

  • profilaktycznie – żel z arniką, uwaga wysusza naskórek,
  • Heparin – żel z heparyną (trzymaj w lodówce) – uwaga wysusza naskórek,
  • drenaż limfatyczny,
  • fenistil (od 2 dnia po zabiegu lub w przypadku bardzo dużego obrzęku),
  • masaż kobido 2 x tygodniowo
  • Zimne kompresy (5 minutowe)
  • Zyrtec lub Allertec (na 2-3 dzień po iniekcji)
  • Jeśli obrzęk utrzymuje się dłużej niż 7 dni, intensywnie narasta, towarzyszy mu ból, zaczerwienie, i cieplenie tej okolicy – NIEZWŁOCZNIE ZGŁOŚ SIĘ DO PROFESJONALISTY

 

W przypadku wystąpienia siniaków:

  • profilaktycznie (arnika, Aloe Vera, kremy z wit. K 3-4 dni przed zabiegiem) po zabiegu (jak wyżej) Uzarin, Heparin, Lioton1000
  • pacjenci z cienką, pergaminową skórą i dużą tendencją do siniaczenia około 7 dni przed zabiegiem mogą przyjmować Rutinoscorbin lub Diosminex lub Cyclo3fort w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia znacznego zasinienia
  • Przeciwbólowo APAP, Pyralgina, Ibuprom – stosuj zgodnie z ulotką 
  • Możesz też zastosować maskę LED i hydrożelowe maski aby przyspieszyć gojenie i wzmocnić efekt pozabiegowy

 

W przypadku objawów niepokojących (duszności, silnego obrzęku alergicznego, silnego bólu 10 w skali 1-10 itp.) niezwłocznie powiadom o tym fakcie Gabinet lub/i udaj się na ostry dyżur najbliższego pogotowia ratunkowego.

 

Chcesz umówić wizytę?
Zapisz się on-line, zadzwoń lub napisz do nas